ختنه تخصصی

ختنه تخصصی

رعایت پروتکل های بهداشتی و پزشکی در ختنه

از قبل از زمان کرونا در این کلینیک ختنه تخصصی به صورت کاملا بهداشتی و با رعایت بالاترین پروتکل های پزشکی انجام می پذیرفت و بدین منظور از دستگاه فوق پیشرفته و بروز اتوکلاو برای استریل پک های جراحی استفاده می شود و همچنین برای پک کردن ست های جراحی و لوازم مورد نیاز از دستگاه پک اتوماتیک که بدون دخالت دست انجام می شود بهره برده می شود و می شود همچنین تعداد زیادی پک جراحی تهیه شده بگونه ای که برای هر ختنه و هر نوزاد یک پک جداگانه و مستقل در زمان شورع به کار باز می گردد و از هیچ وسیله مشترکی استفاده نمی شود.

همچنین تمامی لوازم مصرفی مرتبط از بالاترین کیفیت ها و بهترین برندها تهیه می گردند حتی سرنگ های تزریق از بهترین نوع خارجی آن ها می باشد.

روش های مختلف ختنه در کلینیک

در این کلینیک هر دو روش اصلی که در ایران متداول می باشند قابل انجام می باشد.

  1. ختنه با روش حلقه که با توجه به تجربه و نتایج ارزشمند دکتر هرمان مقدم بهترین روش برای زیر یک سال می باشد چراکه در این روز میزان خونریزی بسیار ناچیز بوده و کودک مدت زمان کمتری را در اتاق عمل می گزراند و از طرفی سوزن و بخیه زدن برای نوزادان کوچک در آن حذف شده و شرایط بسیار بهتری را در این سن برای ختنه شده ها خواهد داشت.
  2. ختنه جراحی که همان ختنه به روش سنتی می باشد باکمی تغییر و پیشرفته شدن که براساس همان تجارب و نتایج ارزشمند دکتر هرمان مقدم بهترین روش برای کودکان بالای یکسال می باشد.

نکات جالب توجه در زمان ختنه در کلینک ما

برای تمامی نوزادان و کودکان در هر سنی پروتکلی خاص جهت آرام نمودن و ساکت نمودن داریم و بدین منظور یکی از دستیاران دکتر هرمان مقدم به صورت مستقیم چنین وظیفه ای را دارند و برای این منظور از انواع صداها و موسیقی مطابق با سن، بهره بردن از عروسک ها و رقص نور و پخش کلیپ های مناسب با سن کودک و نوزادان استفاده می شود.

همچنین برای ختنه های بالای یکسال هم پروتکل های مخصوصی داریم و در این بخش برای کودکان حین ختنه کارتون پخش می شود که می تواند موجب جلب توجه آن ها گشته و همکاری خوبی را داشته باشند.

برای ختنه از بی هوشی استفاده می شود یا بی حسی موضعی؟

در این کلینک برای هر دوره سنی و بسته به شرایط جسمی از بی حسی موضعی استفاده می شود و از بی حوشی استفاده نمی شود چراکه بی هوشی برای سنین بالا هم عوارض جانبی داشته و پرریسک می باشد چه برسد به زیر 15 سال که به غیر از شرایط خیلی خاص نباید از آن بهره برد.

بهترین تایم ختنه یا تایم طلایی ختنه چه زمانی می باشد؟

از کجا بدانیم که زمان مناسبی برای ختنه انتخاب کردیم یا نه؟

بهترین تایم ختنه و درواقع تایم طلایی ختنه از 20 روزگی تا 45 روزگی می باشد به این خاطر که دکتر هرمان مقدم معتقد هستند در پایان 20 روزگی کودک از بیمارهای بیماریهای احتمالی دوران نوزادی گذر می کند و وقت مناسبی برای ختنه می باشد از طرفی تا قبل 45 روزگی کودک هنوز به لحاظ شناخت محیطی و شناخت نفری یا تقلا کردن هنوز رشد و پیشرفت زیادی نداشته و این بازده زمانی ختنه ها بهترین شرایط و نتایج را داشته اند.

برای قبل 20 روزگی دکتر در صورت رسیدن به وزنی مناسب نوزاد را به درخواست خانواده ها ختنه می کند و برای بالا45 روزگی توصیه به زودتر ختنه کردن کودکان دارند.

از آنجایی که دکتر کامبیز هرمان مقدم متخصص نوزادان، اطفال و کودکان می باشند قبل از انجام ختنه کودک را از همه لحاظ چک و یک ویزیت کامل می نمایند و بعداز اطمینا از سلامتی کامل جسمی و روحی و مناسب دانستن شرایط خانواده اقدام به ختنه می نمایند و تجویز داروها مخصوصا داروهای بی حسی بر همین اساس می باشد که کاملا تخصصی انجام می پذیرد.

 

جهت آشنایی بیشتر با عمل ختنه و نحوه انجام آن در مطب دکتر کامبیز هرمان مقدم، به مقاله ختنه نوزادان مراجعه نمایید.

با پزشکان ما آشنا شوید