دندانپزشکی کودکان و نوجوانان

دندانپزشکی کودکان و نوجوانان در تهران

در این بخش دندانپزشکان، کودکان و نوجوانان (یعنی بچه های 3 سال تا 15 سال) را معاینه و در صورت نیاز درمان می کنند.

 

از درمان های رایج در بخش دندانپزشکی کودکان و نوجوانان می توان به موارد زیر اشاره کرد

 

فلوراید تراپی

فلوراید یکی از عناصر موجود در طبیعت است که توانایی خاصی در تقویت مینای دندان دارد. قرار دادن فلوراید در معرض مینای دندان باعث می‌شود مواد مغذی از دست رفته در طول زمان جایگزین شده و از پوسیدگی جلوگیری شود. ماده فلوراید چنانچه به میزان مناسب در اختیار دندان قرار داده شود باعث تقویت بافت دندان در مقابل حل املاح معدنی موجود در مینای دندان و درنتیجه خوردگی و نهایتا پوسیدگی دندان می شود

 

فیشور سیلانت تراپی

یکی از محل هایی که به شدت در معرض پوسیدگی قرار دارد، سطح جونده دندان‌ها است یعنی سطوحی که غذا بین آنها جویده و له می‌شود. این سطوح به دلیل داشتن شیار‌های متعدد مستعد پوسیدگی هستند. دندانپزشک متخصص کودکان، با آماده کردن این سطوح شیار دار و عمیق و اضافه کردن موادی به این سطوح، آنها را به سطحی صاف و فاقد شیار تبدیل نمایند. این کار منجر به مهر و سیل نمودن سطوح جونده دندانها شده و در نتیجه ماده غذایی از روی این سطوح لیز خورده و گیر نکند.

 

ترمیم دندان های پوسیده شیری یا دایمی

دندان های کودکان به دلایل مختلفی مانند خرابی و پوسیدگی، شکستگی و عدم رشد صحیح ممکن است نیاز به پر کردن داشته باشند. پر کردن دندان ها مختص به دندان دائمی نیست و برای دندان شیری نیز قابل انجام است.

 

سلامت دندان شیری به اندازه دندان دائمی اهمیت دارد. وجود درد یا عفونت در دندان شیری باعث امتناع کودک از غذا خوردن یا نجویده غذا خوردن و ایجاد دل درد برای او می‌شود. در این صورت غذا به صورت کامل جذب نشده و باعث اختلال در رشد کودک و ضعیف شدن او می‌شود.

 

درمان پالپوتومی و پالپکتومی دندان

در مواقعی که کودک با درد شدید و مداوم به دندانپزشک مراجعه می کند، دندانپزشک متخصص مجبور است که به معالجه عصب دندان اقدام کند. اگر در حین درمان دندانپزشک متوجه شود که آلودگی میکروبی فقط محدود به ناحیه تاجی است و ریشه ها درگیر نشده اند، در این صورت وی فقط عصب ناحیه تاجی را حذف نموده و اعصاب ناحیه ریشه را حفظ میکند، به این روش پالپوتومی یا حذف مقطعی پالپ ناحیه تاجی دندان می گویند

 

فضا نگهدارنده

در مواردی پیش می‌آید که کودک دندان های شیری را زودتر از دست می‌دهد یا دندان شیری زودتر از موقع کشیده می‌شود. دندانپزشک متخصص کودکان با گرفتن قالب از دهان کودک و تهیه فضانگهدارنده، ضمن حفظ فضای دندان از دست رفته، شانس رویش دندان دایمی زیرین را بالا برده و از نهفتگی دندان دایمی زیرین و یا رویش آن در فضایی نابجا را جلوگیری می کند.

 

سرکار خانم دکتر ربکا مناشه اف دارای مدرک دکترای دندانپزشکی از دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دارای مقالات متعدد دندانپزشکی در مجلات معتبر، عضو فعال و پژوهشگر مرکز تحقیقات ایمپلنت های دندانی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو انجمن دندانپزشکان ایران و آمریکا هستند. ایشان موفق به دریافت گواهینامه های متعدد در زمینه دندانپزشکی زیبایی و ایمپلنت های دندانی شده اند و در سمینارها و کنگره ها ی دندانپزشکی داخل و خارج از کشور شرکت مستمر دارند. همچنین ایشان دارای مطب دندانپزشکی خصوصی در منطقه یوسف آباد هستند.

مرکز دندانپزشکی دکتر ربکا مناشه اف بصورت کاملاً حرفه ای ارائه کننده درمانهای دندانپزشکی به کلیه گروههای سنی به ویژه کودکان و نوجوانان است، محیط گرم وصمیمی و پرسنل مجرب ما آمادگی پذیرش کودکان دلبند شما را دارد. شما میتوانید با مراجعه به این مطب دندانپزشکی در منطقه یوسف آباد از خدمات دندانپزشکی ایده آل در شرایط کاملاً استریل و بهداشتی بهره مند شوید.

 

مطالب مرتبط:
پوسیدگی زودرس دندان کودکان
ضرر نوشیدنی‌های گازدار برای دندان کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *