دندانپزشکی کودکان یوسف آباد

دندانپزشکی کودکان یوسف آباد

دندانپزشکی کودکان یوسف آباد

بخشی از مسئولیت والدین در قبال فرزند خود رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از بروز مشکلات و بیماری های مربوط به دندان او است. با مراجعه منظم به دندانپزشک کودکان می توانید از دندان های فرزند خود مراقبت و از مشکلات و بیماری های دهان و دندان آن جلوگیری کنید.

فرزندان کوچک و دلبند شما تا سن خاصی دارای دندان های شیری هستند که پس از آن ها دندان های دائمی جوانه خواهند زد. اما موقت بودن دندان های شیری کودکان به این معنی نیست که آن ها نیاز به مراقبت یا مراجعه به مطب دندانپرشکی اطفال ندارند. همیشه به والدین توصیه می شود که بهترین زمان برای مراجعه و معاینه دهان و دندان کودکان، زمانیست که اولین دندان آن ها رشد کرده است. متخصصین دندانپزشکی اطفال، آموزش هایی به والدین در خصوص تمیز کردن دندان نوزاد، مسواک زدن و استفاده از نخ دندان ارائه می‌دهند.

دندانپزشک اطفال کیست؟

متخصص دندانپزشک اطفال به دندانپزشک متخصصی گفته میشود که به ارزیابی، تشخیص و معالجه مشکلات دندانپزشکی اطفال از سنین نوزادی تا نوجوانی میپردازد.

پزشکان متخصص در این شاخه، دوره تخصصی سه ساله دندانپزشکی کودکان را می‌گذرانند تا مهارت‌های لازم برای درمان مشکلات دهان و دندان کودکان را بدست آورند.

 همچنین نکاتی در مورد تغذیه مناسب و مصرف برخی داروها مثل قطره آهن و مشاوره در مورد عادت‌های کودک مثل استفاده از پستانک یا مکیدن شست نیز به والدین ارائه می‌دهند.

خدمات تخصصی دندانپزشکی کودکان عبارت اند از: ترمیم دندانهای شیری و دائمی، فلوراید درمانی (فلوراید تراپی)، فیشور سیلانت (شیار پوش)، ارتودنسی پیشگیری (فضانگهدار) و …

یک کلینیک دندانپزشکی خوب کودکان چه خصوصیاتی دارد؟

محیط باید برای مراجعه کنندگان از نظر بهداشتی و تجهیزات کامل باشد.

اتاقی که کودک در انتظار است، باید با اتاق درمان فاصله داشته باشد که کودک با شنیدن صدای تجهیزات احساس ترس نداشته باشد. همچنین اتاق انتظار باید دارای پوسترهای کودکانه و وسایل بازی باشد که کودک سرگرم شده و گذر زمان را حس نکند.

اتاق درمان هم باید دارای تصاویر کودکانه باشد یا مانیتوری که کارتون پخش کند تا کودک سرگرم شود و متوجه پروسه درمان نشود.

با بودن کودکان در کنار همسن و سالانشان، خود باعث دوست شدن و بازی با سایر کودکان می شود. حتی می توانند تجربه های خوب دندانپزشکی شان، ترس و اضطراب شان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و از میزان آن بکاهند.

مطالب مرتبط:
ضرر نوشیدنی‌های گازدار برای دندان کودکان
پوسیدگی زودرس دندان کودکان
دندانپزشکی کودکان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *