بهترین دکتر ختنه تهران کیست؟

آشنایی با دکتر ختنه تهران: دکتر کامبیز هرمان مقدم

دکتر ختنه یا پزشک ختنه کیست و بهترین کلینیک ختنه کجاست؟ اگر پزشک ختنه خوب نباشد ممکنه در آینده باعث بروز مشکلات جنسی برای فرزندم بشه؟ برای انجام این عمل به کدام کلینیک ختنه تهران مراجعه کنم؟ آیا صلاح است این عمل را در خانه انجام دهم؟ چرا هزینه این عمل در کلینیک‌های مختلف تفاوت زیادی دارند؟ این سوالات معمولا در ذهن و فکر تمامی پدرها و مادرهایی که صاحب نوزاد پسر شدن وجود دارد و گاها به خاطر حساسیت زیاد به وسواس فکری مبدل می‌شود. اگر شما نیز به دنبال یافتن بهترین دکتر ختنه تهران هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را دریافت کنید.

دکتر ختنه

ختنه به عملی گفته می‌شود که در طی آن پوستی که روی آلت را پوشانده است (پیش پوست) برداشته می‌شود تا کلاهک آلت به صورت کامل نمایان شود. مراجعه به دکتر ختنه مجرب و کلینیک ختنه مجهز می‌تواند یکبار برای همیشه نوزاد و والدین او را از نگرانی و خطرات ناشی از این عمل نجات دهد؛ اما مراجعه به پزشک غیر حرفه‌ای یا کلینیکی که حداقل امکانات بهداشتی، استریل و پرسنل مجرب را نداشته باشد، می‌تواند تا مدتها نوزاد و والدین او را درگیر مشکلات احتمالی و حتی آسیب های جبران ناپذیر و هزینه‌های اضافی گزاف نماید. پس در انتخاب کلینک ختنه باید بسیار دقت بفرمایید.

دکتر ختنه | دکتر کامبیز هرمان مقدم
دکتر ختنه

ویژگی‌های بهترین کلینیک ختنه

ممکن است محل انجام عمل ختنه درمانگاه، مطب، کلینیک یا بیمارستان باشد که می‌تواند تفاوت هزینه قابل توجهی با هم داشته باشند، اما ملاک انتخاب شما نباید عنوان یا قیمت باشد بلکه داشتن امکانات و وسایلی که به آن ها اشاره می‌کنیم از هر چیزی مهم تر است. کلینیک ختنه باید دارای امکانات و تجهیزات متناسب باشد. در ادامه برخی از این تجهیزات را به اختصار معرفی می‌کنیم:

کلینیک ختنه تهران | مطب یوسف آباد
کلینیک ختنه تخصصی تهران

تجهیزات و دستگاه‌های ضروری

دستگاه اتو کلاو، این دستگاه یک دستگاه فوق حرفه ای در زمینه استریلیزاسیون می‌باشد و لوازم جراحی حتما باید با این دستگاه استریل یا همان میکروب کشی شوند. متاسفانه به علت قیمت بالای این دستگاه خیلی از مطب‌ها و کلینیک‌ها آن را ندارند و هنوز از روش‌های منسوخ شده قدیمی برای استریل لوازم استفاده می‌کنند. دستگاه پک اتومات لوازم نیز همانطور که از نامش مشخص است، وظیفه پک کردن لوازم به صورت اتوماتیک (بدون دخالت دست) را برعهده دارد. همچنین دستگاه اکسیژن، لوازم اورژانسی و… جهت بروز اتفاقات غیر قابل پیش بینی، از تجهزات ضروری کلینیک ختنه هستند.

لوازم جراحی

اختصاص چندین پک جراحی مجزا و مستقل برای هر نوزاد و هر عمل، متاسفانه به مانند بسیاری از موارد بالا هزینه بالایی دارد که از عهده هر مطب یا کلینیکی خارج است؛ متاسفانه شنیده می‌شود که در برخی مراکز از یک یا دو پک جراحی برای تمامی جراحی‌های یک روز استفاده می‌شود و بلافاصه بعداز عمل با روش‌های معمول مثلا استریل می‌گردند. درصورتی که این کار به هیچ عنوان بهداشتی نیست و برای هر فرد (هر عمل) باید یک پک جداگانه استفاده شود. همچنین هیچ دستگاهی مانند دستگاه اتوکلاو توانایی استریل نمودن لوازم جراحی را ندارد و استفاده از روش‌های دیگر بی‌فایده می‌باشد. در یک کلینیک ختنه خوب حداقل باید 10 پک جراحی وجود داشته باشد تا در زمانبندی مناسب و با دستگاه اتوکلاو استریل گردند.

لوازم یکبار مصرف

همچنین برخی از لوازم مورد استفاده در کلینیک باید حتما یکبار مصرف باشند؛ این لوازم شامل زیر انداز تخت، پارچه‌های بیمارستانی، سرنگ‌های تزریق بی‌حسی و… هستند که استفاده دوباره از آن‌ها به هیچ عنوان بهداشتی نیست. دستیاران و عوامل مجرب و متخصص به همراه بهره‌مندی از تمامی لوازم و امکانات فوق بسیار مهم و ضروری هستند؛ تمامی این موارد زمانی خوب است که دکتر ختنه مورد نظر، تخصص این کار را داشته باشد. اگر تمامی این امکانات در اختیار افراد نابلد قرار داشته باشد، توانایی استفاده از آن‌ها را نخواهد داشت. در نتیجه می‌توان گفت کلینیک ختنه مناسب علاوه بر داشتن امکانات مناسب، باید پزشک و دستیارانی حرفه‌ای و متخصص برای انجام این عمل در اختیار داشته باشد.

آشنایی با بهترین دکتر ختنه تهران

بهترین دکتر ختنه تهران، فارغ از عناوینی مانند متخصص اورولوژیست، پزشک ختنه، متخصص ختنه و… به فردی گفته می‌شود که در این زمینه ضمن داشتن مدارک لازم، دارای تجارب ارزشمند زیادی باشد و سابقه درخشانی در امر ختنه نوزادن در کارنامه او دیده شود. شاید برخی از پزشکان محترم صرفا و از ابتدا در مطب خود فعالیت داشته‌اند که بسیار قابل احترام می‌باشد، اما قطعا سپردن نوزاد به پزشکی که سابقه فعالیت در بیمارستان‌های بزرگ و معتبر، سابقه کار در بخش‌هایی مثل NICU و همچنین چندین سال کار به عنوان بهترین پزشک ختنه تهران در کلینک تخصصی خود، می‌تواند تا حد زیادی از نگرانی والدین کاسته و بهترین نتیجه را در این عمل برای نوزاد شما به ارمغان بیاورد.

بهترین دکتر ختنه تهران | دکتر کامبیز هرمان مقدم
بهترین دکتر ختنه تهران

نکات مهم

گاها دیده شده که خانواده‌ها به خاطر خلاصی از استرس و نگرانی انتخاب دکتر ختنه خوب و یا کلینیک ختنه مناسب ترجیح می‌دهند که این عمل بلافاصله در بیمارستان برروی نوزادشان انجام شود؛ از آنجایی که بیشتر پزشکان ختنه معتقدند بهترین زمان ختنه بین 20 تا 50 روزگی می‌باشد، این کار توصیه نمی‌شود. زیرا تا قبل از 20 روزگی نوزاد، احتمال بروز بیماری‌هایی مثل زردی و… بالا هست که می‌تواند برای نوزاد ختنه شده در بدو تولد ضرر داشته باشد.

متاسفانه گاها شنیده می‌شود که برخی خانواده‌ها به خاطر هزینه کلینیک‌های ختنه یا وسواس بهداشتی در مراکز پزشکی تمایل به انجام این عمل در خانه دارند. همانطور که بالاتر اشاره شده، محل مناسب ختنه باید دارای امکانات و تجهیزات مخصوصی باشد و قطعا دکتر ختنه‌ای که حاضر به انجام عمل ختنه در منزل شده، این امکانات را نداشته و یا نمی‌تواند با خود به خانه نوزاد منتقل کند و به همین دلیل انجام ختنه در منزل می‌تواند بسیار استرس زا و خطرناک باشد. پس توصیه می‌شود که این عمل را در خانه انجام ندهید.

حرفه‌ای‌ترین دکتر ختنه تهران چه کسی است؟

برای تعیین حرفه‌ای‌ترین و بهترین دکتر ختنه تهران باید به بررسی کلینیک، امکانات و سوابق آن دکتر بپردازیم. در کلینیک کودکان و نوزادان دکتر کامبیز هرمان مقدم، به امکاناتی همچون دستگاه اتوکلاو برای استریل کردن لوازم جراحی، دستگاه پک اتوماتیک لوازم جراحی، دستگاه اکسیژن، لوازم و تجهیزات اورژانسی مجهز است که این کلینیک را به یکی از مجهزترین کلینیک‌های ختنه تهران تبدیل کرده است. همچنین در این مطب برای هر نوزاد (هر عمل) یک پک لوازم جراحی جداگانه در نظر گرفته می‌شود که پیش از پک شدن به صورت کامل توسط دستگاه اتوکلاو استریل شده‌اند. پس از هر عمل این لوازم کنار گذاشته شده و از پک جدیدی برای عمل بعدی استفاده می‌شود.

این موضوع به این دلیل اهمیت دارد که لوازم جراحی به صورت مستقیم با پوست و خون نوزاد شما در تماس است. همچنین لوازمی مانند زیر انداز تخت، پارچه‌های بیمارستانی، سرنگ‌های تزریق بی‌حسی و… پس از هر عمل به صورت کامل تعویض می‌شوند. در نتیجه می‌توان کلینیک دکتر هرمان مقدم را به عنوان یکی از بهداشتی‌ترین کلینیک‌ها در زمینه انجام این عمل معرفی نمود. دکتر کامبیز هرمان مقدم، در رشته تخصصی کودکان تحصیل نموده‌اند و یکی از نام آشناترین متخصصان کودکان تهران به حساب می‌آیند.

حرفه‌ای‌ترین دکتر ختنه تهران | دکتر کامبیز هرمان مقدم
حرفه‌ای‌ترین دکتر ختنه تهران

دکتر کامبیز هرمان مقدم

دکتر کامبیز هرمان مقدم دارای عضویت انجمن متخصصان کودکان ایران هستند و سابقه فعالیت طولانی در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان (NICU و PICU)، اورژانس بیمارستان گاندی، کلینیک بیمارستان پیامبران و اورژانس بیمارستان کودکان تهران را دارند. همچنین در مطب شخصی خود تجربه سال‌ها انجام عمل ختنه را داشته و سوابق درخشانی در این زمینه دارند. همین موضوع باعث شده تا ایشان مهارت بالایی در زمینه انجام این عمل بدست بیاورند. در حال حاضر سال‌هاست ایشان وقت خود را به طور کامل روی خدمات تخصصی کودکان و نوزادان گذاشته‌اند و به صورت تمام وقت در مطب خود مشغول معاینه، درمان، بررسی رشد نوزادان، واکسیناسیون روتین و همچنین انجام تخصصی عمل ختنه می‌باشند.

بنابر دستور دکتر هرمان مقدم، جهت آشنایی بیشتر والدین محترم، پس از انجام عمل ختنه فیلم‌ها و برگه‌های متعددی توسط دستیاران ایشان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد تا به صورت کامل با موارد قبل از ختنه و مراقبت‌های بعد از ختنه آشنا شوند. همچنین پس از عمل، شما می‌توانید به صورت مستقیم با شخص دکتر در تماس باشید و پاسخ سوالات مورد نظر خود را از ایشان دریافت نمایید. با توجه به سوابق درخشان، ارائه خدمات مختلف و همچنین بهره‌مندی از بالاترین امکانات در کلینیک دکتر کامبیز هرمان مقدم، می‌توان ایشان را به عنوان بهترین دکتر ختنه تهران و کلینیک ایشان به عنوان بهترین کلینیک ختنه تهران معرفی نمود.

کلام آخر

قطعا عمل ختنه که در گذشته کاری بسیار ساده و معمولی تلقی می‌شد، در حال حاضر در ضمره عمل‌های خطرناک و تاثیر گذار به شمار می‌آید چراکه بروز مشکل و چالش در این عمل می‌تواند تا مدتها گریبان نوزاد و خانواده او را بگیرد و حتی در آینده جنسی و شرنوشت زناشویی او تاثیر زیادی داشته باشد. پس لطفا معیار اول خود را قیمت و هزینه نگذارید؛ چراکه قیمت و ارزش نوزاد شما بسیار بیشتر از آن است که بخواهید چنین مواردی را با اولویت قیمت و هزینه بررسی کنید. همانطور که در بالا عنوان کردیم باید به دنبال بهترین دکتر ختنه تهران و بهترین و مجهز ترین کلینک ختنه تهران باشید که امکانات و تجهیزات زیادی را در اختیار داشته باشند.

به امید سلامتی و تندرستی تمامی نوزادان در سراسر جهان، دکتر کامبیز هرمان مقدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *