باورهای غلط درباره سفید کردن دندان

باورهای غلط درباره سفید کردن دندان

همه افراد دندان های سفید و تمیز را دوست دارند و برای رسیدن با آن تلاش می کنند. بعضی اوقات افراد با باور های غلط در رابطه با سفید کردن دندان، اعمالی را انجام می دهند که باعث از بین رفتن دندان هایشان می شود. برای نمونه برخی اعتقاد دارند که روش های خانگی و به اصطلاح ارگانیک، بهترین روش برای سفید و تمیز کردن دندان هستند؛ در حالی که طبیعی بودن همیشه به معنای سالم بودن نیست.

باور های غلط درباره سفید کردن دندان

 اگر قصدی برای سفید کردن دندان هایتان دارید بهتر است قبل از هر چیزی باور های غلط در این باره را بدانید.

میوه های اسیدی سفید کننده های خوبی هستند.

تصور برخی افراد این گونه است که میوه های اسیدی مانند لیمو، سرکه سیب، کیوی، پرتقال یا آناناس می توانند لکه های دندان را از بین ببرند و لبخند زیبایی به آنها ببخشد. اما حقیقت این است که با وجود سالم بودن میوه، اگر دندان های ما به صورت متناوب در معرض اسید میوه قرار بگیرند ممکن است دچار حساسیت یا حتی پوسیدگی در اثر ایجاد حفره بر روی دندان شود.

ذغال فعال، جوش شیرین و ترکیبات هیدروژن پراکسید دندان ها را درخشان می کنند.

شستشوی بیش از اندازه دندان ممکن است باعث از بین رفتن مینای دندان و پوشش عاج دندان (لایه زیر مینای دندان که بافت نرم و زرد دارد) را از بین می برد و باعث نمایان شدن زردی می شود. حتما محصولاتی را که برای دندان هایتان استفاده می کنید، بررسی کنید که دارای نشان بهداشت و سلامت باشد. قبل از استفاده از هر محصولی سعی کنید با دندانپزشک خود مشورت کنید.

استفاده از روغن نارگیل برای سفید کردن دندان ها موثر است.

روغن نارگیل یکی از مفید ترین مواد برای بدن است اما هیچ مدرکی دال بر موثر بودن آن برای سفیدی دندان وجود ندارد. ریسک در مورد دندان هایتان کار عاقلانه ای به نظر نمی رسد.

هر چه از مسواک سفت تر استفاده کنیم و محکم تر مسواک بزنیم، دندان ها بهتر تمیز می شوند.

سایندگی بیش از حد در اثر محکم مسواک زدن یا مسواک سخت، می تواند باعث از بین رفتن مینای سخت دندان که وظیفه آن نگهداری از قسمت های داخلی دندان است، شود. نتیجه این ساییدگی آسیب دندان و حتی از بین رفتن لثه است.

سفیدی دندان نشانه سلامت دندان است.

این که رنگ دندان های ما ذاتاً سفید است، درست است. عواملی ممکن است باعث تغییر رنگ دندان های شود که لزوما نشانه خرابی دندان نیستند. مصرف سیگار، دارو لکه های ناشی از برخی مواد غذایی، نوشیدنی ها و رو به پیری رفتن انسان از این دسته عوامل هستند.

با روش های خانگی می توانید دندان هایی به درخشانی مروارید داشته باشید.

با توجه به فراوانی محصولات سفید کننده دندان در بازار برخی فکر می کنند می توانند به نتایجی قریب به دندانپزشکی برسند. نتیجه هیچ یک از روش ها و مواد موجود در بازار به سفیدی و ایمنی سفید کردن دندان در مطب نمی رسد.

روش های درست سفید کردن دندان

دو نوع روش سفید کردن دندان وجود دارد. اولی را “سفید کردن دندان در خانه” و دومی را “سفید کردن دندان در کلینیک” می نامیم. همانطور که پیداست در روش اول از روش ها و درمان های خانگی استفاده می شود. در روش دوم شما با مراجعه به مراکز درمانی تخصصی از خدمات دندانپزشکی ماهر بوسیله دستگاه های پیچیده استفاده می کنید. روش دوم ایمن تر است اما در بعضی موارد از هر دو روش به عنوان مکمل یکدیگر استفاده می شود.

عادت های روزانه برای داشتن دندان های سالم تر و سفید تر

روزی دوبار مسواک بزنید.

مسواک زدن باعث تمیز شدن دندان ها، خارج شدن مواد غذایی از بین دندان ها و از بین بردن لکه های ناشی از موادی مانند گوجه، قهوه، و میوه اسیدی می شود.

سیگار را ترک کنید.

سیگار کشیدن تاثیر خوبی روی دندان ها ندارد و دچار زردی دندان ها می شود. اگر قبلا سیگاری بودید از خمیر دندان های سفید کننده معتبر و دهانشویه استفاده کنید.

کیت نواری و ژل برای سفید کردن دندان

استفاده از این محصولات نیز می تواند به سفیدی دندان های شما کمک کند. اما استفاده بیش از حد از این محصولان می تواند آسیب رسان باشد.

بهترین راه برای سفید کردن دندان مراجعه به دندانپزشک و پیروی از دستورات او است. اما اگرهم نمی خواهید به دندانپزشک مراجعه کنید باید کاملا با حتیاط رفتار کنید و سلامت دندان های خود را در اولویت قرار بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *