کلینیک ختنه

امروزه یکی از دغدغه های پدر و مادر ها پس از تولد فرزند پسرشان، پیدا کردن یک کلینیک ختنه مناسب است. در ادامه و پس از معرفی عمل ختنه به مواردی می پردازیم که یک مرکز معمولی را از یک مرکز عالی و مناسب جدا می کند.

عمل ختنه

یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین عمل‌های کودکان عمل ختنه می‌باشد، پس لازم است برای ختنه فرزند دلبندتان به دکتر با تجربه و متخصص در زمینه ختنه مراجعه کنید و اطمینان حاصل نمایید این عمل در یک مطبی انجام شود که تمامی استانداردهای بهداشتی در آن رعایت شود و مشکلی برای فرزندتان پیش نیاید. در ادامه برایتان فاکتورهایی را نام می‌بریم که باید برای انتخاب یک مرکز ختنه مناسب به آن‌ها توجه کنید.

دکتری که عمل ختنه را انجام می‌دهد

یک دکتر توانا، باید همراه و مشاور صمیمی برای خانواده و یک انسان دلسوز برای کودک باشد.  همچنین سابقه دکتر را نیز باید مدنظر قرار دهید.

دکتر کامبیز هرمان مقدم یکی از پزشکان مجرب در زمینه ختنه هستند که در کنار کادر مجرب خود خدمت ختنه را به شما ارائه می کنند. ایشان بیشتر از 10 سال در زمینه ختنه تجربه دارند و به صورت تخصصی ختنه نوزادی را انجام داده اند.

 

کدام کلینیک ختنه را انتخاب کنیم؟

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که عمل ختنه فرزند شما به بهترین صورت ممکن انجام می شود باید بدانید مناسب ترین کلینیک باید چه ویژگی هایی داشته باشد.

خوش نامی و سابقه درخشان کلینیک

پیش از اینکه یک پزشک یا یک کلینیک را انتخاب کنید خوب است کمی در مورد سوابق و خوش نامی آن کلینیک جستوجو کنید. شما می توانید از اطرافیانتان که قبل از شما کودک خود را ختنه کرده اند در مورد کلینیک و دکتری که این عمل را برای فرزندشان انجام داده است سوال نمایید و همینطور با جستوجو در اینترنت و فضای مجازی نظرات مادران را درباره بهترین کلینیک ختنه بخوانید و حتی فیلم هایی از مطب هایی که این عمل را انجام می دهند پیدا کنید و به طور کامل با این عمل آشنا شوید.

دسترسی به پزشک

گاهی مواقع حتی در صورت مراجعه به بهترین دکتر ختنه تهران نیز پیش می آید که کودک بعد از ختنه دچار مشکل شود. در این صورت نیاز است با پزشک خود مشورت کنید و از او درخواست راهنمایی کنید. پس پیش از ختنه حتما از در دسترس بودن دکتر خود در مواقع نیاز مطمئن شوید.

قیمت عمل ختنه

عامل دیگری که برای پدر و مادر ها حائز اهمیت است، قیمت انجام عمل ختنه می باشد. البته پیشنهاد ما این است که زیاد به قیمت توجه نکنید زیرا هیچ چیز با ارزش تر از سلامتی کودکتان نیست، پس در ابتدا به خوش نامی مرکز و کیفیت انجام عمل و پس از آن ها به قیمت انجام عمل توجه نمایید.

رعایت استاندارد های بهداشتی و استریلیزاسیون

یکی از مهم ترین فاکتور های یک کلینیک مناسب، وجود دستگاه هایی نظیر اتوکلاو است که به وسیله آن تمام لوازم مورد استفاده در عمل استریل می شوند. این دستگاه بسیار گران قیمت می باشد، در نتیجه تعداد کمی از مطب ها این دستگاه را ندارند و قطعا مطب هایی که این دستگاه را داشته باشند از نظر بهداشت از سایر مطب ها پیشی می گیرند. کلینیک ختنه دکتر کامبیز هرمان مقدم علاوه بر درستکاه اتوکلاو به دستگاه پک کننده نیز مجهز است، به وسیله این دستگاه بدون دخالت دست لوازم مورد استفاده در پک یکبار مصرف قرار می گیرد و برای هربار ختنه از لوازم جدید و پک جدید استفاده می شود.

فیکساتور دیگر دستگاه ضروری برای ختنه

دستگاه فیکساتور برای کم کردن بی قراری نوزاد در حین ختنه مورد استفاده قرار می گیرد و باعث آرامش خاطر والدین و راحتی کار پزشک می شود، چرا تحرک و بی قراری در طول عمل ختنه مممکن است در کار پزشک اختلال ایجاد کند و حتی باعث ایجاد مشکل شود، اما در صورت استفاده از این دستگاه دیگر نوزاد دیگر هیچ بی قراری و تحرکی نخواهد داشت.

تجهیزاتی که در طول ختنه استفاده می شود

تجهیزاتی که در عمل ختنه استفاده می شود و نوع و کیفیت آنها به صورت مستقیم در کیفیت ختنه اثر گذار هستند. در مطب دکتر کامبیز هرمان مقدم از بهترین و به روز ترین تجهیزات برای ختنه کودکان استفاده می شود.

پاکیزگی محیط و تصفیه هوا

انجام عمل ختنه در محیطی که در آن رعایت بهداشت صورت نمی گیرد، در آینده باعث ایجاد مشکل برای کودک می شود. پس در صورت مراجعه حضوری برای انتخاب یک کلینیک تخصصی ختنه توجه داشته باشید که محیط پاکیزه و هوا سالم و در جریان باشد. پزشکی که به پاکیزگی مطب خود اهمیت نمی دهد، نمی تواند گزینه مناسبی برای ختنه کودکتان باشد.

فواید ختنه در نوزادان

این عمل فواید فراوانی به همراه دارد و این فواید باعث شده این روز ها همه افراد مجاب به انجام عمل ختنه شوند.

طبق تحقیقات انجام گرفته، نوزادهایی که در روز های ابتدایی عمل ختنه را انجام داده اند، خطر ابتلا به عفونت های ادراری در آنها به شدت کاهش می یابد. همچنین عمل ختنه از بروز بیماری های جنسی نیز جلوگیری می کند. عمل تمیز کردن و ضد عفونی کردن در کودکانی که ختنه شده اند، راحت تر است و از بیماری های عفونی و تجمع باکتری در این کودکان جلوگیری می شود.

مطالب مرتبط:

ختنه نوزاد و مراحل آن

مراقبت های بعد از ختنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *