سوالات متداول ختنه

آیا بیهوشی برای ختنه خوبه؟ آیا با بیهوشی بهتر نمیشه ختنه کرد؟

همانطور که می دانید بیهوشی در هر سنی مضرات خاص خود را دارد و در زیر 15 سالگی می تواند بسیار خطرناک باشد. پس بهتر است فقط در بیمارستان و در مواقع خیلی خاص و به ناچار از آن استفاده نمود.

در کلینیک تهران دکتر هرمان مقدم ختنه جراحی به روش بیهوشی انجام می شود؟

خیر همانطور که در بالا اشاره شد بیهوشی فقط در بیمارستان و در شرایط خاص باید انجام گردد. در کلینیک ما، برای جراحی از پروتکل های خاص و بی حسی موضعی استفاده می شود.

بهترین زمان ختنه کی می باشد؟

تایم طلایی ختنه از منظر دکتر هرمان مقدم 20 تا 50 روزگی می باشد.

ختنه زیر در بدو تولد صلاح است؟

همانطور که عنوان شد، تایم طلایی ختنه 20 تا 50 روزگی می باشد چراکه قبل از آن بروز بیماری های زمان تولد محتمل می باشد. پس بهتر است قبل از آن انجام نشود.

بعضی از رسوم خانوادگی و قومی، اشاره به انجام ختنه در هفت روزگی یا زمان هایی مثل آن را دارد. در چنین صورتی ختنه زیر 20 روزگی را شما توصیه می کنید؟

در چنین مواردی یا موارد خاص دیگر، به شرط وزن گیری مناسب بلا مانع می باشد.

بهترین روش ختنه چه روشی است؟

هر دو روش معمول حلقه و جراحی (سنتی) از روش های بررسی و تایید شده می باشد. مهم پزشک و متخصصی می باشد که عمل ختنه را انجام می دهد.

در کیلینک شما ختنه به چه روش هایی انجام می شود؟

در کلینیک تخصصی ختنه تهران (دکتر کامبیز هرمان مقدم) هر دو روش اصلی یعنی حلقه و جراحی در بالاترین سطح کیفی و رعایت پروتکل های بهداشتی انجام میشود.

چه روشی برای چه سنی مناسب می باشد؟

بر اساس کتاب تب کودکان آمریکا و مقالاتی از این دست اشاره شده که برای زیر 6 ماه بهترین روش حلقه و برای بالای یک سال بهترین روش جراحی می باشد؛

اما از منظر دکتر هرمان مقدم با توجه به تجربیات فراوان ایشان بهترین روش برای زیر یک سال، حلقه و برای بالای آن نیز جراحی توصیه شده است.

تفاوت اصلی روش حلقه و جراحی در چیست؟

در روش حلقه کارها با سرعت، دقت و در زمان بسیار کمتری انجام می شود. از طرفی روش حلقه روند بهبودی و شرایط زیبایی بهتری را به دنبال دارد که مجموع این علت ها باعث شده تا برای زیر یک  سال این روش در نظر گرفته شود. اما در جراحی زمان تقریبی عمل، به خودی خود نزدیک به 30 تا 45 دقیقه می باشد، که می تواند باعث خستگی و بی تابی نوزاد گردد. از طرفی استفاده از سوزن و بخیه نسبت به اندام نحیف نوزاد، باعث شده تا این روش را برای سنین بالاتر در نظر بگیرند.

میزان خون ریزی در روش حلقه در حد صفر اما در روش جراحی مقدار کمی می باشد.

و …

روش لیزر چگونه است؟

در نظر بیشتر افراد، لیزر اشعه می باشد و متاسفانه برخی از مراکز در جهت سو تبلیغات از ختنه لیزری نام می برند. در صورتی که ختنه با لیزر اصلا وجود ندارد. لیزر دستگاهی می باشد در جهت سهولت عمل ختنه که می تواند در هر روشی مورد استفاده قرار گیرد.

در این کلینیک ختنه لیزری انجام میشود؟

همانطور که عنوان شد روشی به نام روش لیزر وجود ندارد و لیزر صرفا دستگاهی برای بهبود روند ختنه می باشد که در کلینیک ما برای هر دو روش حلقه و جراحی از آن استفاده می شود.

روش ختنه سنتی بهتر هست یا حلقه؟

هر دو روش حلقه و ختنه سنی از روش های مطمئن می باشند که سالیان سال مورد بررسی و تایید قرار گرفته اند. مهم روش ختنه نیست، مهم پزشکی است که ختنه را انجام می دهد.

آیا روش حلقه عوارض دارد؟

خیر، تمامی گفته ها توسط افراد غیر متخصص بیان شده است و هیچ منبع پزشکی و رسمی در این زمنیه به موردی اشاره نکرده و در واقع هر دو روش شرایط مساوی دارند.

من بچه ام را جراحی کردم بازم چسبندگی گرفت چرا؟

چسبندگی مختص به روش حلقه نیست. چسبندگی در هر نوع روش ختنه ممکن است و علت شایع آن رعایت نکردن مراقبت های بعد از ختنه می باشد.

علت چسبندگی چیه؟

چسبندگی به علل زیادی رخ می دهد که مهم ترین علت چسبندگی بعد از ختنه رعایت نکردن بهداشت و مراقبت های پزشکی می باشد.

عوارض ختنه در کل چی هست میشه بگید؟

عوارض ختنه به پزشک ختنه کننده بر می گردد. چراکه برداشتن پوست اضافه یا بلعکس کم برداشتن پوست می تواند مشکلاتی را برای آینده در برداشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با عمل ختنه، به مقاله ختنه نوزاد و مراحل آن مراجعه نمایید. همچنین برای آشنایی با بهترین دکتر ختنه تهران اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *