فیلم نحوه وازلین زدن بعد از ختنه به توصیه دکتر کامبیز هرمان مقدم

نحوه وازلین زدن بعد از ختنه به توصیه دکتر کامبیز هرمان مقدم

عمل ختنه نیز مانند سایر عمل‌های جراحی دیگر، نیاز به مراقبت‌هایی پس از انجام عمل دارد. یکی از آن‌ها استعمال پمادهای موپیروسین و وازلین در محل ختنه است. در این مطلب با نحوه وازلین زدن بعد از ختنه و پس از افتادن ختنه آشنا خواهید شد.

بهترین پماد برای استفاده بعد از ختنه

بهترین پماد در 24 ساعت اول موپیروسین می‌باشد که ضمن داشتن خاصیت آنتی‌بیوتیکی موجب چرب نگه داشتن محل ختنه می‌باشد و بعد از 24 ساعت این پماد قطع و می‌بایست از وازلین ساده که بدون هیچگونه افزودنی می‌باشد استفاده نمود.

نحوه وازلین زدن بعد از ختنه

وازلین زدن بعد از ختنه بلافاصله انجام نمی شود چرا که در روز اول به مدت 24 ساعت، می بایست به تنهایی با پماد موپیروسین محل ختنه چرب گردد و در ادامه از روز دوم به مدت 3 روز با وازلین ساده محل ختنه چرب گردد. نکته: یک روز اول مپیروسین و سه روز بعد وازلین، جمعاً 4 روز و بعد از آن دیگر لازم نیست پماد یا وازلین زده شود.

روش وازلین زدن بعد از ختنه به توصیه دکتر کامبیز هرمان مقدم
روش وازلین زدن بعد از ختنه

روش وازلین زدن پس از افتادن حلقه

پس از افتادن حلقه روزی دونوبت و به آرامی پوست تنه آلت را به سمت شکم به پائین بکشید، در ابتدا نوک آلت و زیرکلاهک را تمیز نمائید و سپس با پماد وازلین چرب نمایید تا از تنگی مجرای ادراری و چسبندگی احتمالی جلوگیری شود. این کار را برای 4 ماه ادامه دهید و مجدد برای چک کردن روند بهبودی به مطب مراجعه نمایید.

 

اقدامات پس از ختنه

به صورت کلی مجموعه اقدامات لازم بعد از انجام عمل ختنه، به دو دسته تقسیم می شوند:

  1. ده اقدامی که بلافاصله بعد از ختنه می بایست انجام داد.
  2. سه اقدامی که بلافاصله بعداز افتادن حلقه می بایست انجام داد.

جهت آشنایی بیشتر با اقدامات لازم بعد از ختنه، مقاله مراقبت های پس از ختنه را به صورت کامل مشاهده نمایید. همچنین برای آشنایی با عمل ختنه و مراحل آن، می توانید مقاله ختنه را مطالعه کنید و یا برای آشنایی با بهترین دکتر ختنه تهران اینجا کلیک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *